Bambus je najrýchlejšie rastúca rastlina na svete. Rastie 30-krát rýchlejšie ako stromy, čo ju robí najudržateľnejšou možnosťou pre produkty. Na rozdiel od stromov, ktoré môžu rásť až 20-30 rokov, bambus môže byť získaný každý rok. Bambus má dlhšie vlákna, ktoré vytvárajú hladké a silné tkanivo. To znamená, že tkanivo je nielen ekologickejšie, ale nie je ani  kompromisom v kvalite. Bambus rastie ako tráva, regeneruje sa z vlastných koreňov a nevyžaduje žiadne hnojivo alebo opätovné výsadenie. Bambus navyše absorbuje až o 35% viac uhlíka a produkuje o 30% viac kyslíka ako stromy počas jeho rastu. Bambusové riešenie zlepšuje udržateľnosť a poskytuje produkty, ktoré sú rovnako dobré pre životné prostredie aj pre zdravie. Prechod na nízkouhlíkové bambusové tkanivo je jednoduchý a zároveň efektívny spôsob, ako znížiť  emisie CO2. Bambus získavajú v SE Číne, pretože je ho tam veľmi veľa. Bambus rastie divoko na rozľahlých horách a väčšina zozbieraných bambusu ide do odpadu. Zároveň to nie je ten istý bambus, ktorý potrebujú pandy. Bambus je prirodzene hypoalergénny, s dlhými, hladkými vláknami, ktoré zachytávajú menej prachových častíc, a preto je ideálny pre citlivú pokožku. Na rozdiel od tradičnej výroby papiera bambus nepotrebuje žiadne hnojivá, pesticídy ani iné chemické látky.  Používaním bambusového papiera zabraňujeme odlesňovanie krajiny, čím okrem prirodzeného znižovanie koncentrácie CO2 zároveň chránime schopnosť prírody zadržiavať vodu.

„27,000 stromov je vyťažených každý den kvôli produkcii spotrebného papieru na obrúsky, vreckovky, toaletný papier atď.“ autor: National Geographic © (2010)

„Recyklovaný papier obsahuje rôzne chemikálie, napr. tie použité na balenie, albo bisfenol-A (B.P.A.), ktoré veľmi škodí životnému prostrediu a našemu zdraviu .“ autor: Huffington Post

„Bude  súčasná miera odlesňovanie pokračovať, budú zničenie všetkých dažďových  pralesov na Zemi trvať menej ako 100 rokov.“ autor_ Guardian (2017)