The Cheeky Panda bola založená v roku 2016 dvoma environmentálne uvedomelími podnikateľmi, Chris Forbes a Julie Chen. Po dovolenke na juhu Východnej Ázia. Zistili, že existuje obrovský prebytok prirodzene udržateľného bambusu, ktorý sa úplne nevyužíva. Začali premýšľať, prečo nepoužívame toto udržateľnejšie riešenie namiesto stromov. Rozhodli, že začnú z bambusu vyrábať hygienické produkty, ktoré budú ekologické, šetrné k pokožke a sú bohatým alternatívnym zdrojom k drevu zo stromov. Od začiatku, keď založili The Cheeky Panda cítili veľkú verejnú podporu pre ich ideu. Uvedomujú si, že našli ekologické riešenie, ktoré sú podporované, hľdané a potrebné pre našu planétu. Menia vnímanie papieru použitím najrýchlejšie rastúcej rastliny sveta.

Sú mladá a inovatívna spoločnosť, ktorá ponúka udržateľný a ohľaduplný prístup k životnému prostrediu. Sú alternatívou k tradičným papierovým výrobkom. Všetky produkty sú vyrobené zo 100% FSC certifikovaného virgin bamboo. Celý tím spoločnosti je vysoko trénovaných, oddaných a drzých jednotlivcov, ktorých vášňou je hľadanie udržateľného riešenia pre zákazníkov. Vášeň pre životné prostredie a spoločenskú zodpovednosť je hnacou silou pre dizajnovanie a dodávanie skutočne inovatívneho produktového portfólia. V roku 2019 boli uznaní za spoločnosť B Corporation. To znamená, že zaručujú a spĺňjúa najvyššie úrovne sociálnych a environmentálnych noriem vo svete.

Produkty The Cheeky Panda® svetovo prvý FSC 100% uhlíkovo neutrálny bambusový papier: 

  • ekologický
  • zdravotne nezávadný
  • inovatívny
  • biodegradabilný - bilogicky rozložiteľný vrátane niektorých balení

Cheeky Panda® je príkladom tzv. disruptívnej inovácie premieňajúcu najrýchlejšie rastúcu rastlinu na svete na vysoko kvalitný papier. Ponúkame skutočne udržateľnú alternatívu k jednému z najväčších ekologických problémov súčasnosti a to je odlesňovanie. Naša spoločnosť stojí na našej vášni pre životné prostredie a spoločenskú zodpovednosť. Naše výrobky majú potenciál uskutočniť veľkú pozitívnu zmenu. Prinášame inovativne produkty z bambusového papieru a vo vývoji a výskume možností využitia použitých technológií naďalej pokračujeme. Robíme maximum pre zvýšenie povedomia o závažnosti problémov spôsobených odlesňováním a zmenou klímy. A čo je najdôležitejšie, chceme ľuďom ukázať, že existuje riešenie a že spoločným úsilím môžeme tvoriť skutočne udržateľnú  budúcnosť.

CHRIS FORBES,Co-founder a CEO The Cheeky Panda

Bambus je najrýchlejšie rastúca rastlina na svete a v The Cheeky Panda sídle, využívame tento  mimoriadne udržateľný zdroj na vytváranie kvalitných produktov, ktoré sú šetrné k vašej pokožke a nášmu životnému prostrediu. The Cheeky Panda som založila v roku 2016 s nádejou, že vytvoríme udržateľný svet pre všetkých drzých ľudí budúcnosti!

JULIE CHEN, Co-founder a CEO The Cheeky Panda

The Cheeky Panda prináša do našich domov a kancelárií udržateľné, zdravotne nezávadné riešenie, ohľaduplné k prírode a s nízkou uhlíkovou stopou. Produkty sa rýchlo stali bestsellermi na Amazone a pýšia sa množstvom pozitívnych recenzií od spokojných zákazníkov, najmä tých s citlivou pokožkou. Takže The Cheeky Panda sa stala alternatívou zameranou na zdravie i udržateľnou alternatívou. To je prospešné pre obe strany. Chris a Julie si všimli nedostatok biologicky odbúrateľných detských výrobkov na trhu a preto jeden vyrobili. 

Chcú vlastným spôsobom priniesť udržateľnosť na masový trh a inšpirovať ľudí, aby sa zbavili bežných vecí v prospech produktov, ktoré zodpovedajú šťastnejšej a zdravej budúcnosti. Našim globálnym problém je, že každý deň je vyrúbaných 27 000 stromov na tradičnú výrobu stromového papiera. Obrovské plochy našej planéty sú predmetom odlesňovania.

Budúcnosť je drzá. Rozširujú sortiment a zachraňujú viac stromov. Povedomie o zančke rastie rovnako rýchlo ako bambus, ale zachovávajú si podstatu rodinnej značky a vytvárajú ekologickú alternatívu pre lepšiu budúcnosť.