Ekologický materiál

Ekologické kuchynské utierky, ktoré nájdete v našej ponuke, sú vyrobené z bambusu a neobsahujú žiadne chemické látky. Obal a rolka sú vyrobené z recyklovaného papiera.

Využitie bambusu pri výrobe utierok je šetrnejšie k prírode ako iné materiály. V porovnaní so stromami sa do ovzdušia uvoľňuje až o 65 % menej emisií. Všetok používaný bambus pochádza zo zodpovedne obhospodarovaných lesov s certifikátom FSC. Toto označenie je zárukou, že bol vyťažený a spracovaný s ohľadom na environmentálne, sociálne a ekonomické aspekty. Ťažba bambusu prebieha s ohľaduplnosťou k samotnému lesu aj miestnej komunite s dôrazom na dlhodobú udržateľnosť lesného porastu.

Kvalita, ktorá vás osloví

Bambusové kuchynské utierky sú výbornou alternatívou utierok vyrobených z recyklovaného papiera. V porovnaní s nimi sú odolnejšie a lepšie sajú tekutiny. Pri ich používaní vás navyše osloví ich mäkkosť a pevnosť.

Máte malé deti? Tieto utierky sa stanú spoľahlivým záchrancom pri upratovaní neporiadku po jedle. Využijete ich na rýchle utretie vyliatych tekutín a pomôžu vám tiež vyleštiť umytú plochu. Pri príprave šalátov alebo zeleninovej oblohy nimi odsajete nadbytočnú vodu zo všetkých surovín. Máte radi vysmážané jedlá? Ak ich po vysmažení položíte na kuchynské utierky z bambusu, pohltia všetok prebytočný tuk. Vaše maškrtenie na týchto pokrmoch tak bude o niečo zdravšie. Ekologické kuchynské utierky sa dajú okrem toho použiť aj v iných miestnostiach. Napríklad pri umývaní okien alebo zrkadla v kúpeľni.